ubrazeg

Wybierz panel

Technikum akademickie
Szkoła posiada status Technikum akademickiego trzech uczelni:

ubrazeg
ubrazeg
ubrazeg
Srebrna Szkoła 2023
ubrazeg
e_Twinning

 

Akcja e-Twinning w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku.

eTwinning jest główną akcją unijnego programu eLearning. Akcja promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich.
Uczniowie i nauczyciele wykorzystują internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki.

 

Projekty prowadzone przez naszą szołę:Kraj - Grecja

Miejscowość - Agios Stefanos

Temat: Teen's everyday life.

Zespół nauczycieli:
Beata Biel, Agata Wawrzyniak, Mariola Gwóźdź, Grażyna Leżoch, Katarzyna Kołek.


Na obecnym etapie nasi uczniowie przygotowalikrótkie informacje o sobie w formie elektronicznej, które zostały wysłane kolegom z Grecji. Ponadto odpowiedzieli na pytania przygotowane przez uczniów z Grecji ( pytania dotyczyły wartości, planów na przyszłość i sposobów spędzania wolnego czasu ) a także przygotowali ankietę o podobnej tematyce dla kolegów z Grecji.Kraj - Czechy

Miejscowość - Orlova -Lutyne

Temat: Konkurs informatyczny.

Zespół nauczycieli:
Tomasz Stadnicki, Piotr Tokarz, Damian Węckowski

To jeden z pierwszych projektów zarejestrowanych przez naszą szkołę. Dotyczy on konkursu informatycznego, w którym biorą uczniowie z Polski, Czech i Słowacji. Przy okazji konkursu doskonalimy także umiejętności oraz poszerzamy wiedzę uczniów przez organizowanie zajęć edukacyjnych w Rybniku dla czeskich uczniów (zajęcia na pracowni elektrotechniki, a dla polskich zajęcia w Czechach z AutoCada). Goście z Czech przebywali w naszej szkole w ramach Tygodnia Kultury Regionalnej biorąc równocześnie udział w obchodach Święta Szkoły. Informacja o tych wydarzeniach ukazała się w Gazecie Wyborczej oraz Nowinach. Konkurs informatyczny przeprowadzony zostanie w Czechach prawdopodobnie 24.03.2006r. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

Wróć do strony głównej

PARTNERZY