Wybierz panel
ZAMIESZCZONE DNIA 2022-01-03
T E C H N I K U M N R 1
i m . S t a n i s ł a w a S t a s z i c a
(cykl kształcenia - 5 lat)
Technik elektryk - uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie budowy i działania maszyn i urządzeń elektrycznych oraz energoelektrycznych, poznaje podstawy techniki, elektroniki i automatyki, użytkowania i obsługi urządzeń elektronicznych oraz dodatkowo specyfikę działania elektrycznych maszyn i urządzeń górnictwa podziemnego.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w górnictwie PGG S.A.,
JSW S.A., JSK Sp. z o.o.
Technik mechanik - uczeń organizuje i nadzoruje produkcję, montaż, naprawy i konserwacje maszyn i urządzeń, uruchamia, reguluje i sprawdza instalację elektryczną. Zajmuje się również opracowaniem dokumentacji technicznej. Absolwent kończący szkołę może podejmować pracę w przemyśle maszynowym, budownictwie, górnictwie, transporcie, rolnictwie itp.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w górnictwie PGG S.A.,
JSW S.A., JSK Sp. z o.o.
Technik mechatronik – uczeń zdobywa wiedzę i umiejętności z dziedziny mechatroniki, będącej nową interdyscyplinarną specjalnością, która łączy trzy kierunki: mechanikę, elektronikę i informatykę. Jest zawodem umożliwiającym rozwijanie zainteresowań w kierunkach automatyzacji procesów produkcyjnych robotyki, programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, mechatroniki pojazdów samochodowych.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w górnictwie PGG S.A.,
JSW S.A., JSK Sp. z o.o.
Technik mechatronik (oddział dwujęzyczny) – Na kierunku technik mechatronik dwa przedmioty będą prowadzone w języku angielskim. Uczeń dopasowuje elementy, podzespoły, moduły, wskaźniki i połączenia do urządzeń i systemow mechatronicznych. Przygotowuje je do montażu, nadzoruje montaż i demontaż. Uruchamia urządzenia i systemy mechatroniczne. Projektuje i programuje urządzenia i proste ukłądy mechatroniczne. Korzysta z nowoczesnych technik sterowania opartych na elektronice, informatyce, mechatronice i automatyce. Sporządza dokumentację techniczną.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w górnictwie PGG S.A.,
JSW S.A., JSK Sp. z o.o.
Technik robotyk – uczeń montuje urządzenia i systemy robotyki. Uruchamia i obsługuje urządzenia i systemy robotyki. Obsługuje urządzenia i systemy robotyki. Projektuje i programuje urządzenia i systemy robotyki. Eksploatuje urządzenia i systemy robotyki. Diagnozuje i konserwuje urządzenia i systemy robotyki.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w górnictwie PGG S.A.,
JSW S.A., JSK Sp. z o.o.
Technik chłodnictwa i klimatyzacji – uczeń dopasowuje, montuje, eksploatuje, naprawia i konserwuje urządzenia i instalacje chłodnicze, klimatyzacyjne oraz pompy ciepła. Dokonuje programowania i regulacji urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Montuje i instaluje parowniki, sprężarki, termostaty, agregaty oraz izolacje termiczne. Wykonuje montaż połączeń, układów hydraulicznych i pneumatycznych, zespołów i mechanizmów urządzeń chłodniczych, klimatyzatorów lub systemow klimatyzacyjnych. Dokonuje oceny jakości i stanu technicznego urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w górnictwie PGG S.A.,
JSW S.A., JSK Sp. z o.o.
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – to zawód, umożliwiający specjalizację z energetyki wodnej, wiatrowej, geotermalnej oraz wodorowej. To kierunek z przyszłością, ponieważ realizowanych jest coraz więcej inwestycji, które wykorzystują kolektory słoneczne, pompy ciepła i inne urządzenia energetyki odnawialnej. W ciągu najbliższych lat zapotrzebowanie rynku pracy na techników energetyki odnawialnej będzie wykazywało zauważalną i dynamiczną tendencję rosnącą.
Technik informatyk - charakteryzuje się dużą mobilnością, można go wykonywać wszędzie tam, gdzie jest wprowadzona informatyzacja. Zawód obejmuje eksploatację sprzętu komputerowego i oprogramowania, a także instalację, przeglądy, konserwację oraz naprawę komputerów, urządzeń peryferyjnych i sieciowych. Do obowiązków zawodowych należy administrowanie bazami danych, nadzorowanie pracy sieci komputerowych i sprzętu.
Technik pojazdów samochodowych – jest kontynuacją zawodu mechanik samochodowy, uczeń zdobywa umiejętności i wiedzę w zakresie budowy, diagnostyki, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych. Absolwent może być zatrudniony w zakładach naprawczych, stacjach obsługi pojazdów, salonach sprzedaży samochodów oraz fabrykach produkujących podzespoły samochodowe oraz konkretne modele samochodów.
Technik spedytor oraz Technik spedytor - oddział mistrzostwa sportowego sekcja "lekkoatletyka" – organizuje transport kolejowy, samochodowy, wodny lub lotniczy towarów w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym. Zajmuje się opracowywaniem dokumentacji przewozowej i materiałów informacyjnych dla klientów oraz organizacją wyładunku lub załadunku towarów. Sporządza umowy z klientami, kontrahentami krajowymi i zagranicznymi, uzgadnia sposoby i miejsca dostarczenia ładunku. Prowadzi rozliczenia cła.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w JSK Sp z o.o.
Technik automatyk - jest specjalistą, którego zadania zawodowe polegają na montowaniu, użytkowaniu, konserwacji i naprawie urządzeń i systemów automatyki przemysłowej. Technik automatyk, może wykonywać prace na stanowisku operatora, diagnosty i konserwatora urządzeń i systemów automatyki, oraz operatora maszyn manipulacyjnych. Jego praca odbywa się głównie w dobrze wyposażonych, estetycznych warsztatach, halach produkcyjnych, laboratoriach, a także na liniach produkcyjnych w zaumatyzowanych zakładach i fabrykach.
Możliwość pracy w górnictwie PGG S. A., JSW S.A., JSK Sp. z o.o.
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 1 im. Stanisława Staszica
(cykl kształcenia - 3 lata)
Mechanik - monter maszyn i urządzeń - zajęcia praktyczne zapewnia szkoła, uczeń zdobywa umiejętności robotnika wykwalifikowanego w zakresie mechanika - montera maszyn i urządzeń górniczych. Wykonuje przeglądy, konserwacje
i naprawy różnego rodzaju maszyn i urządzeń. Sprawdza stan techniczny maszyn i urządzeń, kontroluje, reguluje, przeprowadza próby po naprawach. Zajmuje się konserwacją, naprawą i eksploatacją maszyn i urządzeń mechanicznych szczególnie górnictwa podziemnego.
Elektromechanik pojazdów samochodowych – diagnozuje i naprawia systemy sterowania silnikiem oraz układy bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Instaluje i uruchamia w samochodzie elektryczne i elektroniczne urządzenia sterujące, zabezpieczające i sygnalizacyjne. Absolwent może podejmować pracę w zakładach naprawy pojazdów samochodowych, stacjach obsługi i stacjach kontroli pojazdów samochodowych, autoryzowanych stacjach obsługi samochodów, zakładach, w których produkowane są pojazdy samochodowe oraz ich części, placówkach handlowych. Zajęcia praktyczne zapewnia szkoła.
Zdobyta specjalizacja daje możliwość pracy w firmie HYUNDAI.
Wróć do strony głównej