ubrazeg

Wybierz panel

Technikum akademickie
Szkoła posiada status Technikum akademickiego trzech uczelni:

ubrazeg
ubrazeg
ubrazeg
Srebrna Szkoła 2023
ubrazeg
Specjalny numer „Tygielnika”


Zapraszamy do zapoznania się
z prezentacją oraz specjalnym numerem „Tygielnika”, które zostały poświęcone XIII Szkolnemu Tygodniowi Edukacji Regionalnej.
 

PREZENTACJA        TYGIELNIK

XXII SzTER rozpoczął się w poniedziałek, 28 listopada br., a jego zwieńczeniem był konkurs stoisk regionalnych i uroczysta akademia
z okazji Święta Szkoły w dniu 5 grudnia br. Motyw przewodni tegorocznego SzTER-u zwierał się w stwierdzeniu „Jeżech z Tygla – mom fach w rynce, mom ta grajfka”.
Jak co roku, nauczyciele naszej szkoły podjęli wyzwanie przygotowania ciekawych inicjatyw związanych z tematyką śląskiego regionalizmu. Dzięki ich zaangażowaniu uczniowie brali udział w wykładach, konkursach, turniejach, warsztatach, zawodach i wycieczkach, a także w spacerze edukacyjnym po Rybniku.
Warto dodać, że w czasie obchodów XXIII Szkolnego Tygodnia Edukacji Regionalnej Zespół Szkół Technicznych w Rybniku zawarł umowy
o partnerstwie z firmami: Becker Warkop, Grupą MARAT oraz Związkiem pracodawców AGD - APPLIA Polska. Dzięki podpisanym porozumieniom uczniowie Technikum nr 1 i Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku zyskali możliwość realizacji staży, zajęć praktycznych i praktyk zawodowych.
Porozumienia przewidują także uruchomienie programów stypendialnych dla wyróżniających się uczniów. Przedstawiciele świata biznesu zgodnie podkreślają, że inwestycja w rozwój utalentowanej młodzieży, daje gwarancję pozyskania świetnych fachowców w przyszłości.

Wróć do strony głównej

PARTNERZY