ubrazeg

Wybierz panel

Technikum akademickie
Szkoła posiada status Technikum akademickiego dwóch uczelni:

Cytat
IX Mistrzostwa Mechaników 2020

Szymon Zimoń i Kamil Ochojski zostali finalistami IX Mistrzostw Mechaników 2020 w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. 
6 marca 2020 r. uczniowie Szymon Zimoń i Kamil Ochojski z klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku brali udział w ogólnopolskim półfinale IX Mistrzostw Mechaników 2020 w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych. W tym roku kategoria „Mlody Mechanik Maszyn Rolniczych” zgromadziła rekordową ilość 317 dwuosobowych zespołów uczniowskich z techników i szkół branżowych z całej Polski.
Aby zakwalifikować się do finału, uczniowie musieli odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 26 z 30 testowych pytań. W finale znalazło się 25 najlepszych drużyn. Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani w półfinale na 18 miejscu, co zapewniło im awans do finału. Finał odbędzie się w Poznaniu podczas Motor Show 2020 organizowanego w dniach 18 do 21 czerwca 2020 r.
Jest to bardzo duży sukces uczniów naszej szkoły, ponieważ będąc dopiero uczniami I klasy szkoły branżowej pokonali prawie 300 zespołów z całej Polski - głównie ze szkół średnich.

Gratulujemy laureatom i opiekunowi p. Wojciechowi Prostackiemu.

Szymon Zimoń i Kamil Ochojski zostali finalistami kolejnego konkursu: IX Mistrzostw Mechaników 2020 w kategorii i-Elektromobilni.
https://mistrzostwamechanikow.pl/finalisci-ix-mistrzostw-mechanikow-ielektromobilni-2020/

9 marca 2020 r. uczniowie Szymon Zimoń i Kamil Ochojski z klasy pierwszej Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku pod opieką p. Wojciecha Prostackiego brali udział w ogólnopolskim półfinale IX Mistrzostw Mechaników 2020 w kategorii i-Elektromobilni. Do finału weszło 20 najlepszych drużyn z całej Polski. Nasi uczniowie zostali sklasyfikowani w półfinale na 1 miejscu, co zapewniło im awans do finału. Finał odbędzie się w Poznaniu podczas Motor Show 2020 organizowanego w dniach 18 do 21 czerwca 2020 r.
Był to już czwarty udział tych uczniów w ogólnopolskim konkursie w tym roku. 
Uczniów przygotowywała pani Daria Holona.

Wróć do strony głównej

PARTNERZY