ubrazeg

Wybierz panel

Technikum akademickie
Szkoła posiada status Technikum akademickiego dwóch uczelni:

Cytat
Kolejny sukces naszych uczniów!

15 września 2020 r. odbył się finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Młodych Mechaników 2020, który z powodu pandemii koronawirusa przybrał formę online.

W eliminacjach wzięło udział blisko 2900 uczestników w czterech kategoriach. Awans do finału wymagał udzielenia poprawnej odpowiedzi na co najmniej 24 z 30 pytań przygotowanych przez partnerów Mistrzostw i Grzegorza Dudę - ambasadora konkursu. 

Do finału mistrzostw zakwalifikowały się dwie drużyny uczniów klasy drugiej Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1 im. Stanisława Staszica w Rybniku: jedna - w kategorii Elektromobilni, w skład której weszli Kamil Ochojski i Szymon Zimoń, druga – w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, którą tworzyli  Bartosz Motyka i Patryk Skaba

Dużym sukcesem naszych uczniów było już samo zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego finału, ponieważ jako uczniowie szkoły branżowej rywalizowali z uczniami techników z całej Polski. 
O wszechstronnym przygotowaniu uczniów do konkursów świadczy fakt, że w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych rywalizowali oni z uczniami techników kształcących w zawodach rolniczych. 

Warto podkreślić, że kategorię iElektromobilni objął honorowym patronatem Minister Klimatu – Michał Kurtyka, natomiast kategorię Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski przy współpracy Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

W tak prestiżowych ogólnopolskich konkursach nasi uczniowie Kamil Ochojski i Szymon Zimoń nie tylko nawiązali rywalizację z najlepszymi uczniami szkół średnich z całej Polski, ale zostali laureatami trzeciego miejsca w kategorii iElektromobilni.

Czekamy na ostateczne wyniki konkursu pozostałych uczniów. Dziś można powiedzieć, że wysokie wyniki uzyskane w tak prestiżowychkonkursach świadczą o wszechstronności naszych uczniów i wysokiej jakości nauczania. To zasługa wszystkich nauczycieli, ale przede wszystkim sukces uczniów, którzy poświęcili rok na intensywne przygotowania do konkursu. Należy podkreślić, że są to pierwsi uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 1, którzy nie tylko zostali finalistami ogólnopolskiego konkursu, ale także zdobyli podium i tytuł laureata. Serdecznie gratulujemy!

Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele naszej szkoły: p. Daria Holona, p. Tomasz Reclik i p. Wojciech Prostacki. 

W trakcie transmisji finałów podczas głosowania w rankingu na najpopularniejszą szkołę ZST
w Rybniku zajął czwarte miejsce w Polsce, uzyskując 2523 głosy. Do zdobycia podium i nagrody dla naszej szkoły w postaci zapasu środków do dezynfekcji rąk i powierzchni zabrakło 706 głosów. Najlepsza szkoła z Nakła nad Notecią uzyskała 7126 głosów.

 

Wróć do strony głównej

PARTNERZY