ubrazeg
ubrazeg
Srebrna Szkoła 2023
ubrazeg
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku brali udział w mistrzostwach Polski

Michał Węgrzyk uczestniczył w 73. PZLA Mistrzostwach Polski U20 w Raciborzu w dniach 3-5 lipca 2019 r. Nasz najlepszy dyskobol ze Śląska w kategorii juniorów, rzucający dyskiem 1,75 kg, walczył w gronie 24 zawodników
z kraju. Michał pomyślnie przeszedł eliminacje i zakwalifikował się do finału na czwartej pozycji z wynikiem 51,19 m.
W finale, który odbył się dzień później, wzięło udział 12 zawodników.Michał, dysponujący rekordem życiowym 55,71 m, mimo dobrej dyspozycji rzucił trzy dalekie próby na odległość ponad 55 m, ale niestety ich nie zaliczył i zakończył rywalizację na miejscu VI z wynikiem 50,43 m.

W 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U18 w Poznaniu, która odbyła się w dniach 10-12 lipca 2019 r. wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 9 - przyszli uczniowie klasy mistrzostwa sportowego:

1. Bramberger Paulina sztafeta 4x100m
2. Gutt Emilia sztafeta 4x100m oraz 100m PŁ.
3. Rojek Natalia sztafeta 4x100m oraz skok w dal
4. Powcioł Agata rzut młotem 3kg
5. Garus Kamil sztafeta 4x100m
6. Kuligowski Michał sztafeta 4x100m,bieg na 100m oraz 200m
7. Reclik Piotr sztafeta 4x100m oraz skok w dal
8. Tebel Paweł trójskok

Najlepszym zawodnikiem RMKS-u Rybnik okazał się uczeń klasy mistrzostwa sportowego Michał Kuligowski, który startował w biegu na 100 m oraz 200 m. Michał bez problemów awansował do finału „A”, uzyskując w eliminacjach wynik 10,90 m. Niestety, finał nie był szczęśliwy dla zawodnika, ponieważ został on zdyskwalifikowany za falstart, który był w zasadzie jego reakcją startową (aparatura wykazała, że czas reakcji Michała wynosił: 0,094 s, a dozwolona jest reakcja od 0,100 s. Reakcja poniżej dozwolonej - to przekroczenie dopuszczalnej siły nacisku na płytki bloku startowego). Jednak Michał zrehabilitował się w biegu na 200 m i wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski, uzyskując wynik 21,80 s.
Do finału awansowała również Agata Powcioł, która trzy tygodnie temu złamała paluch u nogi. Mimo kontuzji w eliminacjach rzuciła młotem 3kg na odległość 49,50m i weszła na ósmej pozycji do 12-osobowego finału. W pierwszym finałowym rzucie uzyskała wynik 47,49m, natomiast w drugim - uderzyła paluchem stopy w obręcz i kontuzja się odnowiła. Agata zajęła ostatecznie X miejsce.
Eliminacje do ścisłego finału przeszedł pomyślnie również Paweł Tebel, który uzyskał w trójskoku wynik 12,95m i tym samym ustanowił swój nowy rekord życiowy. Natomiast w finale zajął 12 miejsce z wynikiem 12,39m.

Do ścisłego finału awansował także skoczek w dal - Piotr Reclik. W końcowej klasyfikacji uplasował się na miejscu VIII z wynikiem 6,41m.
Emilia Gutt nie ukończyła eliminacyjnego biegu na 100 m przez płotki z powodu upadku.
W skoku w dal kobiet Natalia Rojek uzyskała wynik 5,23 m, co dało jej XIII miejsce w eliminacjach, tym samym nie zakwalifikowała się do finału.
Obiecująco zapowiadają się sztafety w rywalizacji międzyszkolnej!!!
Nasza Sztafeta Kobiet w składzie: Paulina Bramberger, Emilia Gutt i Natalia Rojek oraz Sztafeta Mężczyzn, którą tworzą: Kamil Garus, Michał Kuligowski i Piotr Reclik zajęła VIII miejsce w kraju.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!